TV Enschede Nieuws: Homage to Nervous Systems

Publiceerdatum:

Interview over de tentoonstelling Homage to Nervous Systems voor de nieuwsuitzending op TV Enschede FM:

Wat betekent het voor je privacy wanneer het, zoals steeds vaker gebeurt, mogelijk is om mensen door middel van een lichaamsscan te identificeren? Wat gebeurt er bijvoorbeeld met iemands identiteit als mensen in de toekomst ten behoeve van de privacy een masker en ooglenzen dragen? Het heeft iets engs. Daarom willen curator Viola van Alphen en een aantal kunstenaars de bezoekers op een expositie daarover laten nadenken. Tips: Tijdens de expositie krijgt elke bezoeker gepersonaliseerde tips voor trucs en middelen waarmee hij zichzelf het beste online kan beschermen.

Lees verder

Laatste in de media

Tubantia: Maker Festival Twente laat kinderen een beeld vormen van hun toekomst

Kinderen kunnen tijdens een meerdaags festival in Enschede (4 t/m 7 mei) en de Maakdag Festivals in elke Twentse gemeente (1 t/m 31 mei) kennismaken met maken en techniek. Terwijl ze dit doen, leren ze vaardigheden die helpen om een beeld te vormen van hun toekomst. Lees hier het hele artikel.

BOK: Abner Preis’ augmented reality in Tetem

Abner Preis is een in Amsterdam gevestigde kunstenaar die met tal van verschillende media werkt: performances, video, tekeningen en foto’s waarmee hij net zo goed een beeldende verhalenverteller als een verhalende beeldmaker genoemd kan worden. Zijn werken kunnen ook gezien worden als een reflectie op onze tijd; de consumptiemaatschappij, geweld, protest en revolutie. Klik hier voor het volledige artikel.